KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15218168

nr 1521 8168

Ejnar Kohlmann

(1888-1968), Finland

Oljemålning, Signerad, orrar. Olja på duk, 48x60 cm, yttermått inklusive ram: 66x78 cm

Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 13 februari 2023
kl 18:15:53

Ejnar Kohlmann

Läs mer om Ejnar Kohlmann